RSS: Статті | Коментарі

Як зробити листівку з підручних матеріалів (0)

   Черговий МК в якому розповім які вироби з паперу та тканини можна зробити, об’єднавши їх. В даному майстер-класі я розповім вам, як виготовити листівку з підручних матеріалів. Я робила листівку до новорічних свят 2011 року. Зверніть увагу, що цей МК в першу чергу розрахований навчити робити листівки використовуючи підручні матеріали, які на перший погляд абсолютно не підходящі. Я використовувала матеріали, які знайшла в себе, в “старенькій шухлядці”).

Матеріали та інструменти для роботи:

Різні клаптики тканин, за кольором, текстурою і якістю, білий папір (для друку А4), листок з нотного зошита (залишився ще з часів навчання в музичній школі), картон, мереживо, декоративні шнурочки, бусинки , висушені квіти, мох (зібрала на початку осені і засушила як декор, а тепер став у нагоді для листівки), кулькова ручка чорна, простий олівець, клей ПВА, клей момент-гель, ножиці, канцелярський ніж, гуаш чорна і темно зелена, два пензлика  (дуже тонкий і середньої товщини , наприклад № 5), двосторонній скотч товщиною 0,1 мм, і 1мм.

Як зробити листівку з підручних матеріалів (1)

Хід роботи:

Робимо папір-основу

 

1. На папері для нот малюємо візерунчастий малюнок за допомогою кулькової чорної ручки. Малюнок може бути самим не звичайним, залежить від вашого бажання та фантазії. Акуратно обриваємо край паперу до розмірів листівки 18,5 х12, 5см. Обшиваємо по краю, або обшиваємо папір будь-яким цікавим швом, використовуючи зелену нитку.Як зробити листівку з підручних матеріалів (2)

Робимо висічку кіт, своїми руками

 

2. Для цього на білому папері А4, для друку, малюємо кота олівцем (висота 5см). Вирізаємо. Клеїмо деталі на картон за допомогою клею ПВА. Чекаємо поки висохне. Вирізаємо. Беремо чорну гуаш і тонким пензликом обводимо контур лапок і хвостик. Так само малюємо мордочку. Коли фарба висохла, клеїмо деталі (лапки, хвостик) за допомогою двостороннього скотча, на тулуб котика.

Як зробити листівку з підручних матеріалів (3)Як зробити листівку з підручних матеріалів (5)

Написи на листівці

 

3. Робимо за аналогічною схемою як і котика. Тільки для обведення використовуємо темно-зелену фарбу. Розмір написів по довжині 5см, і 3см.

Робота з тканинами

 

4. Необхідно вибрати чотири різних клаптики тканини. Три клаптики обрізаємо по формі невеликих квадратів, ромбів, прямокутників, можна обрізати по орнаменту, або зробити всі одного розміру, залежить від вашого бажання (розмір не повинен перевищувати 8см). З четвертого клаптика вирізаємо смужку розміром 3х13см. На папір-основу з правого боку пришиваємо (бажано якимось незвичайним швом, можна в ручну, або на машинці), по черзі три перші шматочки тканини, так щоб вони виглядали один з під одного.

З лівого боку паперу, відступаємо 2см. Виворітною стороною вгору кладемо четвертий шматочок тканини, так щоб 2см паперу залишилися ліворуч. Пришиваємо одним швом, по лівій стороні тканини. Відвертаємо тканину вліво (шов повинен залишитися знизу).

Як зробити листівку з підручних матеріалів (8)Як зробити листівку з підручних матеріалів (9)

Основа листівки

 

5. Вирізаємо з білого двостороннього картону прямокутник розміром 18х24см, згинаємо навпіл. За допомогою двостороннього скотчу клеїмо папір, з попередньо нашитими тканинами, на основу листівки. Приклеюємо акуратно щоб було рівно.

Гілочка ялинки

 

6. Для цього знадобиться мох, зелена гуаші і більш товстий пензлик. Наносимо пензликом фарбу на нижню частину моху, попередньо розділивши його на дрібні частини (ділити потрібно акуратно щоб не розсипався). Чекаємо поки висохне. На папері з тканинами, з верху малюємо зеленою фарбою гілочку ялинки. Після цього за допомогою клею “момент”, можна і ПВА (але буде довго сохнути), клеїмо поверх намальованої гілочки мох і сухі квіти формуючи ялинку. На верх моху, приклеюємо намистини, ґудзики, якщо є позолочені шишички – ці прикраси будуть служити новорічними іграшками. Гілочка готова.

Робота з мереживами і шнурком

 

7. Беремо два види мережива довжиною 13см, 6см, і декоративний шнурок – 2 шт. по 13см .. Декоруємо шов зліва між тканиною і папером. Клеєм на клей момент з початку мереживо (13см), а потім декоративний шнурок, з другого шнурка формуємо бантики клеїмо його на клей момент. Коротке мереживо приклеюємо справа на шматочки тканини, на відстані 1,5 см від низу паперу.

Останні штрихи

 

8. Приклеюємо кота за допомогою клею “момент”, праворуч на мереживо. На двосторонній скотч товщиною 1мм, приклеюємо написи, зліва від кота. В середині листівки малюємо зеленою фарбою дрібні декоративні візерунки.

Як зробити листівку з підручних матеріалів

Листівка з підручних матеріалів готова. Веселих Свят)!

Вам сподобалась стаття? Розкажіть іншим!

Додати коментар