RSS: Статті | Коментарі

Великодні листівки своїми руками

Опубліковано: 02.04.2012 || 21:43

Великодні листівки, майстер клас великодні листівки

В цьому 2012 році православні святкують Великдень 15 квітня. В це чудове, світле свято пропоную привітати рідних, близьких та друзів, листівками зробленими власними руками. Сьогодні хочу поділитись  дуже простим майстер-класом по виготовленню листівок до Великодня. Саме Великдень являється тим святом на яке дарують листівки фігурної форми. Листівки, як ви вже встигли побачити на першому фото, не звичної форми, а у вигляді ціпочок – курчаточок у яйцевій шкарлупці. Звісно беручи до уваги, що листівки до Великодня то і шкарлупка від писанки. В нашому випадку ми використаємо елементи для декору шкарлупки такі, що часто зустрічаються у скрапбукінгу. Робити будемо центральну ціпочку, з найбільшими очками у вигляді ґудзиків, і ще раз поповнимо колекцію виробів з паперу.

Матеріали:

 1. Картон для основи листівки (бажано світло жовтого кольору),
 2. будь-який папір для викрійки,
 3. скрап папір для декору різнокольоровий за бажанням (окрім кольорового паперу необхідно обов’язково взяти жовтий папір, двох відтінків світліший для тіла ціпи, та темніший для дзьобика та лапок),
 4. різні прикраси для декору (можна використати паперові квіти або квіти з тканини, вощені шнури, напів-перлини, та ін.),
 5. чорні ґудзики для очей (також можна використати брадци, напів-перлини, бусини та ін.),
 6. клей момент,
 7. двосторонній скотч товщиною 0,1мм,
 8. двосторонній скотч на пінній основі (товстий) товщиною 1мм або 2мм.

Інструменти:

 1. звичайні ножиці,
 2. фігурні ножиці “зубчики”,
 3. канцелярський ніж,
 4. макетний килимок,
 5. лінійка,
 6. олівець.

Хід роботи:

1.  Робимо викрійку для майбутньої листівки у формі яйця, зверху зробити невеликий відрізок рівним, для згину. Також ви можете безкоштовно зкачати трафарет яйця за цим посиланням.  Вирізаємо трафарет та згинаємо його навпіл спочатку вертикально (біля країв малюємо стрілочки) потім горизонтально (малюємо горизонтальну лінію згину). Цю ж розмітку на викрійці можна зробити іншим простішим способом. Для цього користуючись макетним килимком (раджу його придбати якщо ви ще не маєте, дуже полегшує роботу)  викладаємо трафарет рівномірно між лініями на килимку,  малюємо стрілочки та горизонтальну лінію (див. фото нижче).

Великодні листівки (1)

Великодні листівки своїми руками, майстер клас великодні листівки

2. Беремо скрап папір для куріпочки світло жовтого кольору. Я використала папір з колекції Dovecraft Back to Basic I. Дизайн підібрала в жовту клітинку, мені здається що використовуючи папір з малюнком більш цікавий буде мати листівка.

Великодні листівки (2)

3. До виворітної сторони скрап паперу прикладаємо викрійку верхньою частиною до горизонтальної лінії . Див наступне фотоВеликодні листівки (3)

4. Заокруглюємо верх. (Пам’ятаєте викрійка з верху має бути рівною, це лінія згину).

Великодні листівки (4)

5. Використовуючи ножиці з зубчиками вирізаємо викрійку але не по самому контуру, а відступивши на пару міліметрів від неї (див. наступне фото).  Заготівка для ціпи готова.

Великодні листівки своїми руками, майстер клас як виготовити великодні листівки

6. Беремо папір для шкарлупки. Я використала папір від Dovecraft Back to Basic II, синього кольору в білий горошок. До зворотньої сторони скрап паперу прикладаємо викрійку нижньою частиною до горизонтальної лінії.

майстер клас листівки на великдень, листівки у формі яйця

7. Дві половинки для декору яйця – готові.

майстер клас листівка на великдень, листівка у формі яйця

8. Робимо основу великодньої листівки. Для цього беремо картон. Я використала картон світло жовтого кольору з невеликою фактурою. Обводимо викрійку. Розмістіть викрійку таким чином щоб при згині друга частина листівки не вилізла за межі паперу (тобто щоб з другої сторони було таке саме яйце після вирізання).

майстер клас листівка на великдень своїми руками, великдень листівки

9. Далі за допомогою канцелярського ножа та лінійки робимо вручну біговку. Тобто по лінії майбутнього згину робимо надріз. Не виймаючи лінійку з середини згинаємо навпіл. Виймаємо лінійку та пригладжуємо основу, щоб вона не стирчала. Міцно тримаючи обидві сторони листівки разом, вирізаємо їх користуючись ножицями або канцелярським ножем. Лінію згину не розрізати!

мк листівка на великдень своїми руками, великодні листівки

10. Для додаткових прикрас я використала скрап папір з паперовими стрічками, з якого вирізала декілька підходящих стрічок для моєї листівки. Ви можете використати стрічки з тканини, ажурні мережива, атласні стрічки, паперові бордюри зроблені дироколами та ін.

вироби з паперу, великодні листівки

11. Ось такі, як на наступному фото, я використала стрічки,  їх я розміщу по центру листівки.

вироби з паперу, великодні листівки, листівки скрапбукінг

12. На кожну з частин яйця клеїмо двосторонній скотч (тонкий). Так щоб шматочок клейкої сторони визирав з під заготівки. Знімаємо захисну стрічку та клеїмо по черзі до основи листівки.вироби з паперу, листівки в стилі скрапбукінг

13. Приміряємо заготівки до основи. Першим кладемо жовтий папір. Потім по верх прикладаємо синій. В результаті скотч виглядає з під синього і водночас лежить на жовтому. Зі зворотньої сторони мають виглядати зубчики. До шкарлупки (в моєму випадку синього паперу) клеїмо стрічки.

листівки в стилі скрапбукінг, листівки своїми руками

14. Клеїмо скотч на виворітну сторону заготівок та на основу. Приклеюємо заготівки до основи. Спочатку жовту тобто ціпу, а потім синю, шкарлупку.

листівки у формі курчат, листівки своїми руками

15. Далі будемо робити дзьобик та лапки. Для цього нам необхідно взяти скрап папір темно жовтого кольору. Я також взяла папір з малюнком, в білий маленький горох. Для кутика вирізаємо трикутник з двома однаковими кутами. Трикутник має бути трохи витягнутий.

листівки у формі курчат, листівки ручної роботи, до великодня

16. Для лапок малюємо не рівні сердечка Трафарети сердечок можете безкоштовно зкачати тут. Вирізаємо. Також малюємо та вирізаємо два відрізка  необхідної довжини. Згинаємо гармошкою відрізки (спочатку згинаємо навпіл лицьовою стороною в гору, потім кожен з кінців підгинаємо до гори). Клеїмо стрічечки до сердечок. А потім клеїмо лапки до листівочки.

як зробити великоднє яйце з паперу, своїми руками

17. Ціпочка готова. За аналогічною схемою можна виготовити цілий інкубатор)), і привітати всіх своїх рідних та близьких з Великоднем, листівками зробленими своїми руками.

як зробити великоднє яйце з паперу, листівка з великоднем своїми руками

Вам сподобалась стаття? Розкажіть іншим!

2 коментарі

 • Дуже гарні курчатка! Особливо підкорили лапки-сердечка))) дякую за МК

 • Клас))

Додати коментар