RSS: Статті | Коментарі

Лялька Тільда. (Частина 1)

Опубліковано: 08.06.2012 || 18:15


лялька тільда, майстер-клас,

Декілька місяців тому я зшила свою першу ляльку Тільду. Тематика її дизайну була новорічною. Після її створення я закохалась в цих чудових, незвичних та неймовірно чарівних ляльок ручної роботи. Здавалося б, як можна зробити таку довготелесу іграшку, такою симпатичною, ніжною та доброю? Та Тоні Фіннангер вдалося досягти такого результату, і в мене здається також вийшло це зробити. Саме своєю не звичною формою та ошатним виглядом Тільди полонили моє серце і серця багатьох рукодільниць. Саме тому я вирішила написати майстер-клас і поділитись своїми знаннями. Тож сьогодні я пропоную зшити Тільду на весняну тематику.

Коротка історія створення ляльки Тільди

 

Лялька Тільда походить з Норвегії. Автором її створення являється Тоні Фіннангер (Tone Finnanger). Тоні вигадала ляльку працюючи біля моря в магазині з продажу виробів ручної роботи. Саме працюючи там, вона отримала натхнення для створення такої не звичної ляльки. Перший магазин з одно-іменною назвою Tilda, Фіннангер відкрила в 1999 році. В той же час почала співпрацювати з двома видавництвами, а незабаром підписала контракт з Panduro Hobby. В першу чергу Тільда – це не лялька, це – бренд під яким випускаються матеріали для виготовлення виробів ручної роботи, в тому числі і для ляльок Тільд.

Майстер – клас лялька Тільда своїми руками.

 

Ну що готові розпочати пошиття?

Якщо так, тоді почнимо з викрійки. За правилами авторських прав заборонено розповсюдження викрійок Тільди, тому я малювала їх сама надихнувшись оригінальними викрійками. Викрійку по мотивам Тільди мого виробництва ви можете скачати тут. Викрійки я підігнала під формат А4, для зручності. При відсутності принтера ви може створити викрійку самі за розмірами зазначиними на наступному фото.

викрійка ляльки тільда, скачати викрійку ляльки тільда


Матеріали:

  • Тканина льняна тілесного кольору; бавовняна тканина ніжних відтінків; замша світлого кольору.
  • Наповнювач –   силікон гранульований.
  • Нитки для в’язання білого, або молочного кольру; нитки для шиття тілесного кольору, кольору під колір замші та під колір бавовняної тканини.
  • Два ґудзики.
Інструменти:
  • ножиці
  • швейна машинка
  • голка
  • крейда, або мило
  • булавки

Хід роботи:

Робимо викрійки Тільди

 

1.  Малюємо або друкуємо викрійку на папері та вирізаємо її. Викрійка складається з трьох частин: пів – тіла, нога, рука. Розрізаємо викрійку ноги по лінії туфельки. Розрізаємо викрійку тіла по лінії розташованій трохи нижче плечей.

лялька тільда майстер клас, як пошити ляльку тільда

 2.  Складаємо навпіл бавовняну тканину ( з якої буде шитись сукня) лицьвою стороною в середину, а виворітною на зовні. Приколюємо викрійку тіла (без верхньої частини) до тканини.

лялька тільда майстер клас, як шити ляльку тільда

 3. Обводимо крейдою або милом викрійку, та робимо припуски довкола  0,7-1 см. Вирізаємо. Таких викрійок потрібно дві штуки, перед та задспина відповідно.

лялька тільда, майстер-клас

 4.  За аналогічною схемою робимо наступні викрійки. Нога – 4шт. Туфелька (замша) – 4 шт. Тіло (складене навпіл) верхня частина – 2 шт.  Тіло (складене навпіл) нижня частина – 2 шт. Рука – 4 шт.

як зробити викрійку тільда,

Шиємо туфельки для ляльки

 

5.  Приколюємо, по рівній стороні, лицьовою стороною один до одного викрійку туфельки та викрійку ноги ляльки.

як пошити взуття для тільди, туфлі для тільди

Такий вигляд мають сколоті до купи викрійки якщо їх перевернути.

як пошити туфлі для тільди, взуття для тільди

6. Зшиваємо на машинці по сколотій стороні, не забуваючи лишити припуск 0,7-1 см.

тільда взуття, майстер - клас туфлі для ляльки

7. Розгладжуємо шов. Отримуємо пів ноги ляльки Тільда, з туфелькою. Те саме робимо для наступних трьох викрійок ніг.

лялька тільда своїми руками, тільда з якої тканини шити

8.  На відстані 2мм від шва, по лицьовій стороні робимо строчку нитками в колір туфельки.

майстер клас взуття тільди, взуття для ляльки

Шиємо тіло ляльки Тільда

 

9. Розгортаємо викрійку тіла, та нижню частину викрійки сукні. Сколюємо лицьовою стороною в середину викрійку тіла та сукні.

лялька тільда, майстер-клас, як пошити тільду

 10.  Зшиваємо на машинці до купи ці дві деталі.

лялька тільда, майстер-клас, тканина для тільди, лялька з тканини

 11. Розгладжуємо шов за допомогою праски.

тканини для тільди, майстер-клас тільда, тільда ручної роботи

 12.  З лицьової сторони відступивши 2мм від шва робимо строчку по тканині сукні. Те саме повторюємо для другої викрійки тіла.

як шити тільду, лялька своїми руками, сукня для тільди

 13.  Зшиваємо до купи з початку викріки тіла. Потім – викрійки ніг. Залишаємо не зшитими верхню частину ноги, та нижню частину тіла. Це ми зробили для того щоб можна було напхати ляльку наповнювачем.

лялька тільда, сукня для тільди

Шиємо руки.

14. Складаємо лицьовою стороною в середину дві викрійки руки. Зшиваємо на машинці. Не забувайте змінювати нитки відповідно до кольору тканини. В даному разі вам знадобляться нитки тілесного кольору.

лялька тільда ручної роботи, майстер-клас

 15.  В плечьовій частині руки залишаємо не прошите місце, проріз. Для того щоб можна було вивернути та напхати руку ляльки.

лялька тільда, майстер-клас

 16.  В найбільш круглих місцях на припусках тканини робимо надсічки. Це робиться для того щоб після вивертання шов мав округлу форму та не стовбурчився. Це саме можна зробити для ніг та для тіла.

лялька тільда ручної роботи, тканини для тільди

 17. Вивертаємо руку ляльки використовуючи якийсь довгий предмет, наприклад олівець, або пензлик. Починаємо проштовхувати зшиту частину руки (долоню) до прорізу (плечової  частини).

Читати далі:   частина 2, частина 3.

Вам сподобалась стаття? Розкажіть іншим!

1 коментар

  • Дуже дякую за гарний майстер-клас по ляльці Тільда. Як початківець здобула безцінну інформацію. Всіх вам благ і натхнення на майбутні справи.

Додати коментар