RSS: Статті | Коментарі

Капелюх для ляльки

Опубліковано: 08.06.2012 || 19:27

капелюх для ляльки. фото капелюх, аксесуари для ляльки

 Привіт всім, хто читає мої майстер-класи)!

Нарешті з’явилась вільна хвилинка для публікації останнього майстер-класу з пошиття ляльки Тільда.  В цьому майстер-класі я навчу вас робити декоративні капелюхи для ляльки, а саме капелюх для Тільди. Такі декоративні капелюхи можуть бути використані не тільки як аксесуар для ляльки, а й як подушка для голок. Дуже прості у виготовленні та дешеві у своїй собівартості прослужать вам, або вашій ляльці не один рік.

Матеріали:

 1. тканина замша (або будь-яка інша);
 2. наповнювач синтапух, або силікон гранульований;
 3. картон;
 4. нитки;
 5. декоративні квіти з паперу, або тканини;
 6. вощений шнурочок;
 7.  клей “момент”.

Інструменти:

 1. швейна машинка (якщо її у вас немає можете те саме зробити вручну),
 2. олівець,
 3. ножиці,
 4. циркуль,
 5. голка.

Хід роботи:

1.  Розпочнемо виготовлення капелюха для ляльки з того що зробимо картонну підоснову.  Для цього беремо картон і за допомогою циркуля робимо два однакових кола необхідного діаметра. Вирізаємо. Картонні основи для лялькового капелюха готові.

капелюх для ляльки своїми руками

 2. Вирізаємо з тканини (в моєму випадку це замша світло зеленого кольору) два кола різного діаметру. Менше коло повинно бути трохи більшим за картонні основи, а більше коло повинно бути в два рази більшим за картонні основи.

майстер клас

 3. Кожне з кіл (з тканини) по самому краєчку відстрочуємо на машинці. Строчку необхідно виконати швом з великим кроком, тобто довжина стібків має бути близько 4мм кожний. Такий шов  необхідний для того, щоб було можливо зібрати тканину.

капелюх для ляльки

 4.  Як зібрати тканину. Беремо до рук одну нитку, друга має лишитися вільною, та починаємо обережно її тягти, так , щоб її не порвати. Другою рукою необхідно тримати тканину. Менше коло збираємо так як показано на малюнку 3.  Більше коло збираємо наступним чином (див. наступні пункти).

капелюх для ляльки, майстер клас

 5. Трошки зібравши більше коло з тканини, в середину вкладаємо дві картонні основи, фото 5. Дві картонні основи необхідні для забезпечення більшої жорсткості.

своїми руками аксесуари для ляльки

 6.  Максимально стягуємо тканину (більше коло). Нижня частина капелюха готова.

капелюх своїми руками, аксесуари для ляльки

 7. Менше коло наповнюємо наповнювачем, я використала синтапух.

як зробити викрійку тільда, капелюх для ляльки

 8. Наносимо клей “момент” (цей клей використовуємо тому що він забезпечує дуже швидке висихання) на нижню основу капелюха. Клей наноситься на зібрану сторону нижньої частини капелюха.

аксесуари для ляльки майстер клас, капелюх для ляльки

 9.  Приклеюємо верхню частину капелюха (менше коло наповнене наповнювачем) до нижньої частини капелюха.  Верхнє коло клеїмо зібраною стороною. Пару хвилин тримаємо притиснувши верхню частину капелюха до нижньої, щоб зафіксувати склеювання.

майстер- клас капелюх для ляльки

 10. Після того як верхня частина капелюха приклеїлась до нижньої, пришиваємо верхню частину потаємним швом до нижньої, так щоб не було видно наповнювач.

капелюх для ляльки, капелюхи фото

 11. Ось такий вигляд матиме майже готовий капелюх для ляльки Тільда.

капелюх для ляльки, як пошити капелюх

 12. Завершимо виготовлення аксесуара для ляльки. Для цього я використала такі прикраси як паперові квіти, вощений шнурочок, напів-перлини та фатин. Прикраси також клеїла за допомогою клею “момент”. Ви можете використати будь які прикраси які будуть доцільні для завершення образу ляльки.

капелюх для ляльки, аксесуари для ляльки, гольниця

Вам сподобалась стаття? Розкажіть іншим!

Додати коментар