RSS: Статті | Коментарі

чохол для планшета своїми руками

Читати книги завжди було не тільки модно але й корисно. В 21-му столлятті зявилися електронні книги, або читалки, як їх називають в народі, які для багатьох любителів літератури стали дуже доречними. Перевагами електронних книг над друкованими виданнями стали мала вага та відносно не великі розміри. Недоліками – це відсутність можливості перегортати сторінки, та відчувати запах свіжої, або навпаки старої фарби. Окрім чорно-білих електронних книг, зявились кольорові планшети. Планшети стали ще більш популярними ані ж єлектронні книги, адже за допомогою них можна не тільки читати книги, але й переглядати фільми, віддівувати інтернет,  та грати в різні ігри. Можна сказати, що планшет це така собі середина між електронною книгою та ноутбуком.

Багато з дорогих книг мали з верху захисну обкладинку, яка запобігала пошкодженню палітурки. Так само і електронні книги з планшетами повинні мати захисні обкладинки – чохли.  Вони необхідні для для того щоб захистити планшети та електронні книги від незначних пошкодження, таких як дряпання, затирання дисплея, а в деяких випадках навіть від сильних ударів та падіння.

Чохли для планшета (читалки), поділяються на м’які та тверді. В цьому майстер-класі я розповім вам як зробити твердий чохол для планшета Amazon kindle fire, з підручних матеріалів. Розмір готового чохла буде 14,5х21см. Твердий чохол буде мати вигляд твердої палітурки книжки та буде обтягнутий тканиною.

Матеріали:

 1. щільний картон (можна використати картон з коробки для взуття) – 2шт розміром 14,5х21см, та 19х21см
 2. льняна тканина (можна використовувати будь яку тканину але бажано натуральну) – 36,5х27см,
 3. резинка шириною 2см – 1шт довжиною 25см
 4. резинка шириною 1см – 4шт довжиною по 8см
 5. декоративний папір (я використала скрап папір з коллекції Julianne від K&Company) – 20х30см
 6. червона та чорна фарба для тканини (ви можете використати будь-яке  інше декорування, наприклад вишивка, чи скрап оформлення),
 7. скотч двосторонній,
 8. клей “момент -гель”,
 9. звичайний папір для друку (цей пункт необхідний у випадку якщо в якості декору ви обрали декорування фарбами).

Інструменит:

 1. лінійка,
 2. канцелярський ніж,
 3. макетний килимок (спеціальний гумовий килимок),
 4. простий олівець,
 5. праска,
 6. пензлик, лампа, дві табуретки, скло, 4 скріпки (цей пункт необхідний у випадку якщо в якості декору ви обрали декорування фарбами).
Хід роботи:

1. Заготуємо необхідного розміру картон бажано щоб його товщина складала близько 2мм.

Чохол для планшета своїми руками, майстер клас, чехол для планшета своими руками

 2. На картоні більшого розміру (19х21см) по стороні 19,5см відступаємо від краю  на 3см, прикладаємо лінійку та робимо не глибокий надріз по всій довжині. Не віднімаючи лінійку, згинаємо. Робимо другий відступ від зігнутої лінії на 1,5см, так само прикладаємо лінійку, робимо не глибокий надріз за допомогою канцелярського ножа, згинаємо не віднімаючи лінійку.

Чохол для планшета своїми руками, майстер-клас

 3. Готуємо тканину, натуральну (як я писала вище, я використала льняну тканину натурального кольору) розміром 36,5х21см. Прасуємо тканину. Готуємо її до декору. Я буду декорувати фарбами, ви можете обрати будь-який інший спосіб декорування. Якщо це буде вишивка, виконуєте на цьому етапі. Якщо в якості декору оберете скрап оформлення, то декорування виконується в кінці.

Якщо ви вибрали не малювання на тканині, а інший спосіб декору, переходьте одразу до пункту 6.

чохол для планшета своїми руками, чохол для читалки

Малювання на тканині (пункт 4, 5)

4. Для того щоб виконати малювання на тканині, вам знадобляться по-перше фарби для тканини (їх можна придбати в будь-якому художньому магазині), по-друге ось така споруда як на фото 4. Споруда складається з двох табуреток розташованих на певній відстані, на які з верху кладеться скло, а під скло з низу розташовується лампа. Ця конструкція дає можливість бачити не обхідний малюнок, та перемальовувати його. Після того як конструкція споруди готова для використання, на папері друкуєте бажаний малюнок. Папір з малюнком приколюєте з низу тканини за допомогою скріпок. Кладете на скло тканиною вверх. Вмикаєте лампу.

чохол для планшета своїми руками, чохол для електронної книги

 5. По тканині малюємо малюнок, в моєму випадку тонким пензликом. Після того як малюнок перемальовано,  даємо йому висохнути (час висихання зазначений на упаковці фарби). Закріплюємо малюнок за допомогою праски з паром. Прасувати необхідно по виворітній стороні близько 3хв.

чохол для читалки своїми руками, майтер-клас

 6. Беремо більшу картонну заготівку. На зігнуту частину (ширина якої складає 3см) клеїмо двосторонній скотч. Знімаємо захисну плівку.

чохол для електронної книги своїми руками, майтер-клас

7. На верх приклеюємо меншу заготівку, таким чином щоб в зігнутому стані між двома сторонами  чохла лишилось 1,5см ( це та частина більшої заготівки яку ми зігніли в пункті 2).  В результаті має створитись ефект книжкової палітурки.

обкладенка для планшета, чехол для планшета своими руками

8. З внутрішньої сторони чохла по краю клеїмо двосторонній скотч.

чохол для планшета з тканини, майстер-клас

 9. Картонну частину чохла для планшета кладемо по центру, внутрішньою стороною вверх, на тканину. Тканина має лежати виворотньою стороною до планшета, а лицьовою стороною до макетного килимка. Знімаємо захисну плівку з двостороннього скотча.

чохол для планшета з тканини, своїми руками

 

Читати далі: частина 2, частина 3, частина 4.

Вам сподобалась стаття? Розкажіть іншим!

2 коментарі

 • Дуже гарний

 • Дякую. Спробую реалізувати

Додати коментар